Про программу “Доступне житло”

У зв’язку з підвищенням попиту встати у чергу для участі у программі Доступне житло у багатьох виникає багато питань щодо права на участь та необхідних документів. Саме тому ГО “МІЙ.ДІМ.ЮА” розробила детальну інструкцію та відповіді на найчастіші питання про программу “Доступне житло” для ВПО. Розділ FAQ буде оновлюватися.

Детальна інструкція

 

 1. Хто має право.

 • Громадяни,  що потребують  поліпшення  житлових  умов, які перебувають на такому обліку;
 • Громадяни,  які не мають у власності житла;
 • Громадяни,  які  мають  у  власності житлову площу, яка є меншою за  13,65  кв.  метра на кажного члена родини;
 • Учасники АТО;
 • ВПО (внутрішньо переміщені особи).

Переселенці які не мають у власності на підконтрольній Україні території житло, або мають таке, що непридатне для проживання (треба підтвердити документами) та дохід яких не перевищує п’ятикратного розміру середньої заробітної плати по регіону на кожного члена сім’ї. Наприклад для Києва це не більше 57115 грн на на кожного члена сім’ї, що будуть приймати участь у програмі. Інформація по середній заробітній платі по регіонах за  посиланням http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2017/gdn/reg_zp_m/reg_zpm17_u.htm

2. Розмір державної підтримки: 50 % для ВПО
Розмір державної підтримки розраховується з урахуванням:
Площі – це 21 м2 загальної площі на 1 особу + 10,5 м2 метра на сім’ю;
Вартості 1 м2  – це не більше граничної вартості 1 м2 загальної площі житла для населеного пункту за місцем розташування житла.

Розрахунок граничної вартості проводиться за формулою:

Дивимось у табличці на останній сторінці  вартість 1 м2  для регіону ось за цим посиланням https://www.molod-kredit.gov.ua/images//DOCUMENTS/ZhYTLOVI-PROHRAMY/DostupneZhytlo/nakazvartist.pdf  і помножуємо на коефіцієнт:

1,75 – Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків
1,5 – для міст-обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис.осіб;
1,25 – для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис.осіб;
1 – для інших населених пунктів;

Наприклад:  для Києва гранична вартість 1 м2 , що відшкодовується державою = 12 586 х 1.75 = 22 025.5 грн. Ваша сім’я складається з 3-х осіб. В даному випадку держава компенсує вам половину (50%) вартості житла загальною площею 21 м2 + 21 м2 + 21 м2 + 10,5 м2  = 73,5 м2 х 22 025,5 грн. = 1 618 874 грн. / 2 = 809 437 грн (максимальний розмір компенсації від держави на сім’ю з 3 осіб)

Все що більше за 809 437 грн оплачуєте ви!

 

Якщо вартість 2  квартири, яку ви обрали, становить наприклад 17 000 грн, в такому разі при інших рівних умовах держава вам компенсує меншу суму, а саме половину (50%) вартості житла загальною площею 21 м2 + 21 м2 + 21 м2 + 10,5 м2  = 73,5 м2 х 17 000 грн = 1 249 500 грн. / 2 = 624 750 грн (максимальний розмір компенсації від держави на сім’ю з 3 осіб)

Все що більше за 624 750 грн оплачуєте ви!

 

 1. Як прийняти участь.

Наводимо приклад Київського відділення Фонду молодіжного кредитування, в інших регіонах порядок може бути дещо інший, але не кардинально та перелік документів той самий.

1) Попередньо прийти в відділення Фонду за адресою вул.Максима Кривоноса 2а (4 поверх), записатися в чергу на прийом документів. На цьому етапі ніяких документів  не потрібно, на всяк випадок лише паспорт.

Прийом документів наразі відбувається приблизно зі швидкістю 50-70 пакетів в день. Прийом відбувається групою по 10 чоловік, кожна група готується перед кабінетом на подачу, інші чекають на 4 поверсі в актовому залі. В цьому приміщенні тепло, достатньо стільців, є туалет, можна випити води, наразі попросити чай або каву.

Для загального розуміння, які номери подають документи, люди створили Viber групу, де це фіксується. Дізнатися про групу можна на місці у людей (4 поверх), що на той час відповідають за чергу.

Прийом і реєстрація документів буде відбуватися поки будуть бажаючі подати документи – так зазначав голова Фонду – Сергій Комнатний.

В цей же час ви маєте можливість проконсультуватися у співробітників Фонду, щодо програми “Доступне житло”.

2) Зібрати пакет документів.

 • Заява про надання державної підтримки (дається при прийомі документів, заздалегідь готовити не треба).
 • Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність у власності житла на кожного члена сім’ї (у паперовій формі, отриману не раніше, ніж за день до подачі заяви про надання державної підтримки). Можна отримати в ЦНАПі або зробити самостійно в Інтернеті за посиланням

https://kap.minjust.gov.ua/ або

Інформаційна довідка з реєстру нерухомого майна

Робиться 2 хвилини за 23 грн. Самостійно можливо зробити одному члену сім`ї на кожного іншого. Окремо реєструватися кожному не потрібно.

  • Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та копії відповідних довідок членів сім’ї.
  • Якщо місце проживання зареєстроване на підконтрольній території, то ще потрібна Довідка про реєстрацію місця проживання на кожного члена сім’ї, що видана виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, сільським головою , за формою, вставленою в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207. Додаток 13 можна завантажити за посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF/page Якщо місце проживання зареєстроване на не підконтрольній території, то така довідка не потрібна!
  • Акт технічного стану житла, якщо є на праві власності житло на підконтрольній території, але воно не придатне для проживання або зруйноване;

 

 • Копія свідоцтва про шлюб (у разі укладання шлюбу);
 • Копія паспорту та ІПН;
 • Копія свідоцтва про народження або інші документи, що підтверджують родинні стосунки;

 

Її бланк дають в кабінеті Фонду при подачі документів, заздалегідь готувати і приносити не обов’язково.

– Додатково до цієї довідки додаються документи, що підтверджують грошові доходи всіх членів сім’ї із зазначенням їх розміру за попередні 6 місяців. Такими документами можуть бути довідки у довільній формі. Якогось особистого зразка, бланка для заповнювання цієї інформації НЕМАЄ (наприклад: довідка з податкової про нараховані доходи, довідка з місця роботи, щодо розміру доходу, довідка територіального органу Пенсійного фонду України про розмір пенсійних виплат, довідки про отримання соціальних виплат, для ФОП витяг/виписка з ЄДРПОУ та декларація про доходи з відміткою про ії прийом податковою – тобто всі можливі документи, що підтвердять отримані вами доходи за попередні 6 місяців).

3) Коли зібрали всі документи, всіма повнолітніми членами сім’ї  (хто приймає участь) (крім дітей до 16 років, інтереси, яких представляють батьки) ідете на прийом до Фонду за номером своєї черги, в яку ви записались раніше.

При поданні документів обов’язково бути присутнім тим членам сім’ї, які будуть приймати участь у програмі і на кого подаються документи. Діти до 16 років можуть не приходити. Їх інтереси представляють батьки. Обов’язковою є присутність дітей, які старші 16 річного віку.

Кожного дня Фонд на сайтах регіональних відділень публікує інформацію про перелік осіб, документи яких прийняті.

Київське відділення Фонду публікує перелік за цим посиланням

Онлайн черга “Доступне житло”

 

4) Після того як Фонд на своєму сайті оприлюднить перелік об’єктів (квартир), що приймають участь у програмі, вам потрібно обрати квартиру з Переліку. За цім фактом потрібно ретельно слідкувати. Бо згідно заяви до фонду, яку заповнює кожний звернувшийся до Фонду, зробити це потрібно протягом 3-х днів після оприлюднення переліку об’єктів (квартир).

Укласти з регіональними управлінням/іпотечним центром Держмолодьжитла Договір про обслуговування коштів для будівництва (придбання) доступного житла, згідно з яким надається державна підтримка

Укласти з забудовником Договір зразок за посиланням Договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно

 

Деталі щодо порядку внесення своєї частини коштів прописані в зразках вказаних договорів

 • Після укладення Договору між вами та фондом на ваше ім’я відкривається рахунок в банку;
 • Протягом 5-ти календарних днів ви повинні перерахувати на цей рахунок 0,7% повної вартості обраної вами квартири (це винагорода Фонду за обслуговування договору);
 • Після цього протягом наступних 5-ти календарних днів Фонд вносить на ваш рахунок суму коштів державної підтримки
 • І тільки після цього протягом 15-ти календарних днів ви повинні внести решту коштів на оплату повної вартості квартири і укласти Договір с забудовником на купівлю квартири.

 

Більш детально інформація щодо порядку набуття квартири викладено в договорах за посиланнями вище.

 

Вся інформація отримана з сайту Фонду молодіжного кредитування https://www.molod-kredit.gov.ua/ та із особистого досвіду людей, які вже подали документи.

 

P.S. В якості інформації

 1. На 2017 рік Фондом особисто, для запуску в дію Програми “Доступне житло” виділено лише 30 млн грн. на всю Україну (3 млн. на Київ)
 2. Черга формується на цей рік та наступні
 3. Наразі коштів на наступний рік немає. Фонд запропонував Кабміну виділити 1млрд грн на наступний рік. Проте Кабмін при формуванні бюджету пропозиції Фонда до уваги не взяв. Під час розгляду бюджету у Верховній Раді у першому читанні було прийнято рішення зобов’язати Кабмін знайти кошти на цю Программу та передбачити її фінансування в проекті бюджету до другого читання.
 4. Саме тому наразі нам потрібно об’єднатися та “змусити” Кабмін працювати та не проігнорувати наші інтереси!!!

 


Нижче розміщено перелік с запитаннями – відповідями на найбільш часті запитання, який буде постійно оновлюватися.

FAQ

найчастіші питання та відповіді на них (доповнюється)

 

Питання: Чи обов’язково на момент подання документів надавати підтверджуючу довідку на довідку ВПО?

Відповідь: Наразі не обов’язково, таку довідку потрібно буде донести, коли треба визначатися с конкретною квартирою. Але якщо бажаєте підстрахуватися, вам ніхто не забороняє її подати зараз.

Питання: Чи обов’язково робити ІПН на дитину, для того щоб зробити витяг з інформацією по нерухомість?

Відповідь Ні не обов’язково, запит можна зробити за ПІБ дитини. Проте може бути проблема з тим, що видасть інформацію на іншу людину з таким самим ПІБ. В такому разі вам буде необхідно додатково писати заяву – пояснення, що ці об’єкти дитині не належать.

Питання В витягу з реєстру нерухомості  вказана нерухомість, яка мені не належить.

Відповідь Робіть витяг виключно по ІПН, в противному випадку може бути співпадіння по ПІБ з іншою людиною.

Питання Чи потрібно, при поданні документів, бути присутнім всім членам сім’ї?

Відповідь При поданні документів обов’язково бути присутнім тим членам сім’ї, які будуть приймати участь у програмі і на кого подаються документи. Діти до 16 років можуть не приходити. Обов’язковою є присутність дітей, які старші 16 річного віку.

Питання Хто може приймати участь у програмі разом зі мною в якості однієї сім’ї?

Відповідь Однією сім’єю вважаються чоловік (дружина), батьки, діти, у тому  числі  усиновлені,  баба,  дід,  що  зареєстровані за місцем реєстрації  громадянина. Місце реєстрації визначається по фактичному місцю проживання, зазначеному у довідці ВПО.

 

Питання Чи потрібно окремо кожному реєструватися на сайті https://kap.minjust.gov.ua/, щоб отримати Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно?

Відповідь Ні, не потрібно кожному окремо реєструватися. Може зареєструватися один член родини і сформувати її на всіх інших окремо на кожного.

Питання Чи потрібно ВПО отримувати довідку про реєстрацію місця проживання, (довідка 13)

Відповідь Якщо місце проживаня зареєстроване на непідконтрольній Україні території то не потрібно, оскільки це неможливо. Якщо на підконтроьній то так це обов’язково. Отримати і можно в ЦНАПах. Видають протягом 20-ти днів.

Питання Якщо один із членів сім’ї не отримує офіційного доходу та ніяких соціальних виплат чи потрібно потрібно подавати підтверджуючи документі та які

Відповідь По останній наявній інформації в такому випадку ніяких довідок про доходи подавати не потрібно. АЛЕ це просто зі слів працівників Фонду. Всеє таки рекомендуємо отримати довідку про нараховані доходи в податковій (виготовляється протягом 5 днів) або отримати персоніфікацію в Пенсійному фонду (видається в день звернення кожному бажаючому).

Питання Чи необхідно підтверджувати (надавати документи) про те що у мене є у власності нерухоме майно на непідконтрольній території?

Відповідь Ні. Права на державну допомогу не залежить від того чиє у вас майно на підконтрольній території. Достатньо зробити витяг з реєстру нерухомості який підтверджує що у вас немає майна на підконтрольній території.

, , , ,

Коментарі

 • Наталія говорить:

  ВАЖЛИВО!!! Зараз триває активний збір підписів електронної петиції про збільшення фінансування програми “Доступне житло” https://petition.president.gov.ua/petition/43104
  Програма діє для всіх громадян, які не мають у власності житла або мають менше 13,65 кв.м. на кожного члена родини, а також для учасників АТО і ВПО.
  Підписуйте!
  Голос кожного наблизить всіх до власного житла!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *